” Lehrerin, Lehrerin… želio bi Vam ispričati što nam se doma neobično dogodilo! Ja i djed pronašli smo balon s porukom u vrtu pored naše kuće…!”, uzbuđeno je učenik 3.c razreda Područne škole Svibovec Podravski, Toni Kelemenić započeo sat njemačkog jezika pokazujući nam ostatke balona s pričvršćenom porukom.

Upravo je tim razgovorom u 3.c razredu na satu njemačkog jezika krenula oluja ideja o projektu dopisivanja s dječakom Lucom Mutinellijem, rodom iz Austrije , a čiji je balon s porukom preletio nevjerojatnih 404 kilometara i to  ni više , ni manje iz mjesta St. Johann in Pongaua iz Austrije.

Srećom, uz dostupnu tehnologiju u školi, u tren oka smo istražili  putem aplikacije Google karte gdje se i to mjesto točno nalazi te započeli pisati pismo Luci.

S velikim nestrpljenjem i uzbuđenjem čekamo da nam Luca vrati svoj odgovor, ali nadamo se da će ta poruka stići prije nego što je Lucinom balonu trebalo nevjerojatnih 404 kilometara da doleti baš do Hrvatske.

Mi se veselimo dopisivanju s Lucom i želimo doznati tko je naš novi prijatelj za dopisivanje! A vi?

Vaš 3.c i Lehrerin Lidija

Za objavu pripremio: David Liber (5.a)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Moglo bi vam se svidjeti...